Najniższe ceny
Wysyłka Następnego Dnia
Autoryzowany dystrybutor
Darmowa wysyłka Vaporizers

Easy Valve czy Solid Valve

Kupując Volcano Vaporizer nie tylko wybierasz między zakupem modelu Volcano Classic lub Volcano Digital, masz też możliwość wyboru jednego z systemów zaworów: Solid Valve i Easy Valve. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę przedstawiającą wady i zalety obu rowiązań, aby ułatwić Ci podjęcie decyzj.

 Easy Valve or Solid Valve for the Volcano Vaporizer


Easy Valve

Design Easy Valve został bardzo dokładnie przemyślany. Konserwacja, czyszczenie, mocowanie nowego balonika do zaworu – to wszystko nie jest już potrzebne, dzięki czemu oszczędzasz czas i możesz wykorzystać go do czegoś przyjemniejszego... jak cieszenie się efektami vaporizer! Balonik jest już przymocowany do zaworu, który można od razu podłączyć do parownika, a kiedy balonik się zużywa, po prostu go wyrzucasz i zaczynasz korzystać z nowego, super! W zestawie Easy Valve znajduje się 5 baloników, komora do napełniania, 3 górne i dolne ekrany, każdy balonik nadaje się do użytku przez około rok, przy codziennym korzystaniu. Komora Easy Valve jest też trochę szersza od komory Solid Valve, co daje szybsze parowanie dzięki dodatkowej powierzchni. Wady Easy Valve to między innymi wcześniej przygotowane baloniki – nie możesz dostosowywać rozmiaru balona i musisz je wymieniać. Jak już wspomnieliśmy wcześniej każdy balonik nadaje się do użytku przez około rok. To całkiem niezły wynik, ale takie rozwiązanie może się okazać na dłuższą metę droższe od zestawu Solid Valve.

 

Easy Valve for the Volcano VaporizerEasy Valve for the Volcano Vaporizer


Solid Valve

Solid Valve to oryginalny i standardowy zawór do Volcano Vaporizer. W zestawie są 3 metry materiału na balon, dzięki czemu użytkownik może wykonać swoje własne balony w preferowanym rozmiarze. Zwykle z tej ilości materiału wykonuje się 5-6 baloników, ale jeśli chcesz zrobić większe, nie ma problemu, jednak nie uda Ci się zrobić więcej niż 3. Oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji. Balonik należy wymienić po czyszczeniu zaworu, ale każdy balon starcza na 50-100 użyć. Poza tym nie musisz korzystać z oficjalnego materiału Volcano, możesz korzystać z dowolnej odpornej na temperaturę torby do pieczenia, co na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić. Upewnij się jednak, że korzystasz z odpornych na temperaturę toreb do pieczenia, a nie z plastikowych torebek śniadaniowych. Wady tego rozwiązania to m.in. to, że na początku wykonanie balonika może stanowić trudność, poza tym trudniej czyści się zawór, a przez to, że posiada więcej części, trzeba więcej o niego dbać. Z czasem wytworzy się lepki nalot, ale regularna konserwacja utrzyma Twój zawór w dobrym stanie.

 

Solid Valve for the Volcano Vaporizer

 

Easy Valve – Wady i Zalety

Zalety

Wady

Nie ma konieczności czyszczenia i konserwacji Kupowanie nowych sztuk może się okazać na dłuższą metę drogie
Komora do wypełniania ma szerszą powierzchnię, co daje szybszą produkcję pary

Wcześniej przygotowane baloniki uniemożliwiają dostosowywanie rozmiaru.


Solid Valve – Wady i Zalety

Zalety

Wady

Dostosowywanie baloników do upragnionego rozmiaru Na początku wykonywanie baloników może stanowić trudność
Nowe baloniki można wykonać ze standardowych torebek do pieczenia w piecu – oszczędność. Wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji, przez liczbę części.