Najniższe ceny
Wysyłka Następnego Dnia
Autoryzowany dystrybutor
Darmowa wysyłka Vaporizers

Poradnik Kupowania Vaporizers

Pamiętaj, że najlepszej jakości lub najdroższy vaporizer może się nie zwrócić, jeśli nie będzie dostosowany do Twoich osobistych potrzeb. Na rynku jest coraz więcej vaporizerów, które pojawiają się w coraz szybszym tempie. Dostępne produkty są tak zróżnicowane, że każdy mógłby się pogubić, nawet ktoś, kto już z vaporizerów korzystał. Skąd osoba, która dopiero zaczyna, miałaby wiedzieć który produkt kupić? Jakie są zalety i wady różnych sposobów waporyzacji? Nie ma jednego, uniwersalnego, „najlepszego” vaporizer. Najlepsze co możesz zrobić, to kupić taki, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Aby określić jaki vaporizer potrzebujesz, musisz zastanowić się nad tym co jest dla Ciebie kluczowe. Oto lista punktów, które warto rozważyć, ale pamiętaj, że samemu decydujesz co jest dla Ciebie najważniejsze:

 

BUDŻET

Chociaż cena i jakość są zwykle ze sobą powiązane, na rynku są wyśmienite vaporizery w przystępnych cenach. Ceny w MagicVaporizers wahają się od 479  za prosty, ale niezawodny Magic Flight Launch Box do 2 099  za Volcano Digit, który przez niektórych uznawany jest za Rolls Royce'a vaporizerów. Największy wybór vaporizerów jest w przedziale cenowym 500 - 1 000 . W tym przedziale zawierają się niektóre z najpopularniejszych vaporizerów, takie jak Arizer Solo i WISPR 2.

 

Na eBayu i innych stronach można kupić wiele tańszych vaporizerów, ale zwykle są to podróbki lub po prostu produkty wykonane z niskiej jakości materiałów, poddane niskiej jakości obróbce. Zwykle nie obejmuje ich gwarancja, nie ma też zwykle możliwości skorzystania z serwisu gdyby zaszła taka potrzeba. Markowe urządzenia w cenie znacznie niższej niż sugerowana przez producenta, oferowane są zwykle przez nieautoryzowanych dystrybutorów, co może skomplikować proces gwarancyjny, mogą to też po prostu być podróbki.

 

NIEZAWODNOŚĆ

Niezawodność jest kluczowa, zwłaszcza jeśli Twój vaporizer ma być wydajnym narzędziem terapii. Zwykle prosty design jest dużo bardziej niezawodny, bo jest mniej części, które mogłyby się popsuć. Bardziej skomplikowane vaporizery mają wysokiej jakości strukturę i materiały, by zapewnić rzetelną wydajność. Warto sprawdzić oceny klientów i wpisy na forach, by sprawdzić jak sprawia się vaporizer, który chcesz zakupić. Dobre opinie sugeruję, że dany produkt jest najwyższej jakości. Jeszcze jedna rada – jeśli Cię na to stać, warto zakupić dodatkowy, zapasowy vaporizer.

 

GWARANCJA

Nieważne jak niezawodny jest twój vaporizer, zawsze może się pojawić potrzeba skorzystania z gwarancji. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na „rozłąkę” ze swoim vaporizerem, dobry serwis gwarancyjny jest absolutnie konieczny. Sama gwarancja na papierze nie jest wystarczająca; serwis też musi spełniać oczekiwania. Tutaj znowu sprawdzi się przejrzenie recenzji i opinii na forach internetowych. W ten sposób przekonasz się czego się spodziewać.

 

CZAS NAGRZEWANIA

Działanie vaporizerów opiera się na zwiększaniu temperatury przez podgrzewanie. Wszystkie muszą się nagrzać do właściwej temperatury działania. Większość vaporizerów może to osiągnąć w ciągu kilku sekund, ale są takie, które wymagają 30-45 minut. Vaporizery, które mają bezpośredni kontakt z płomieniem, podgrzewają się bardzo szybko, tak samo jak niektóre z urządzeń na baterie. Z drugiej strony są vaporizery korzystające z ceramicznych podgrzewaczy – w ich przypadku nagrzanie się zajmuje dłuższy czas; w każdym razie niektóre z nich są tak zaprojektowane, żeby działać cały dzień, co oznacza, że stają się funkcjonalne jak tylko osiągną odpowiednią temperaturę działania.

 

MOBILNOŚĆ

Vaporizer to produkt o wielu zastosowaniach, dlatego może warto zakupić taki, który nie będzie przywiązany tylko do jednego miejsca. Wiele vaporizerów można wygodnie przenosić z miejsca na miejsce, ale niektóre są szczególnie przystosowane do tego zastosowania. Kompaktowe, lekkie, z łatwością mieszczą się w kieszeni albo małym pudełku i działają bezprzewodowo.

 

Według niektórych mobilne vaporizery nie nagrzewają się dość szybko albo nie są tak wydajne jak stacjonarne odpowiedniki. Niektóre modele mają lepsze opinie od innych, ale pamiętaj, że to co nie jest wystarczające dla niektórych osób, może być wystarczające dla Ciebie.

 

ŁATWOŚĆ NAUKI

Uzyskanie najlepszej możliwej pary z vaporizer często wymaga wypracowania sobie odpowiedniej metody. Urządzenia działające na ogień wymagają odpowiedniej długości płomienia i odpowiedniego sposobu użytkowania. Natomiast vaporizery, które wypełniają balonik, są łatwe do użytku dla każdego.

 

Uczenie się odpowiedniej procedury może być na początku męczące, ale świetny rezultat wynagradza wysiłek; jeśli jesteś mniej cierpliwą osobą, warto zakupić produkt, z którego od razu można wygodnie korzystać.

 

ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA

Warto zwrócić uwagę ilu rąk wymaga przygotowanie i używanie danego vaporizer. Osoby, którym zależy na wysokim poziomie wygody lub osoby, które mają ograniczoną możliwość korzystania z obu rąk, powinny zakupić vaporizer, do obsługi którego wystarczy jedna ręka. Chodzi zarówno o fazę przygotowania jak i samo korzystanie. Niektóre vaporizery wymagają dokładnego zmielenia wkładu, o czym warto pamiętać, jeśli nie możesz wygodnie skorzystać z grindera. Warto przeczytać ;">recenzje użytkowników żeby dowiedzieć się jak łatwo korzysta się z danego vaporizer.

 

DESIGN

Istnieją dwa rodzaje waporyzacji: Przez przewodnictwo ciepła – materiał momentalnie nagrzewa się przez kontakt z gorącą powierzchnią, lub przez konwekcję – ogrzewanie pośrednie, poprzez gorące powietrze przechodzące przez materiał. Większość vaporizerów działa w oparciu o jakiś typ konwekcji, ale wciąż powstają nowe modele korzystające z przewodnictwa ciepła.

 

Modele konwekcyjne uważane są powszechnie za lepsze, bo łatwiej uniknąć zapłonu, ogrzane powietrze lepiej przechodzi przez mieszankę do aromaterapii i ogrzewa ją bardziej równomiernie, łatwiej też kontrolować temperaturę. Modele oparte na przewodnictwie ciepła ogrzewają przede wszystkim powierzchnię, dlatego wymagają dokładniejszego zmielenia, a materiał trzeba między użyciami potrząsać i przemieszać, żeby większa powierzchnia miała styczność z gorącem. Takie vaporizery są zwykle prostsze, bardziej kompaktowe i tańsze od konwekcyjnych. Najnowsze modele oparte o przewodnictwo ciepła zminimalizowały wady albo zupełnie się ich pozbyły, dlatego nie warto ich przekreślać tylko ze względu na metodę ogrzewania.

 

SPOSÓB ROZPROWADZANIA

Para przechodzi zwykle przez przewód, rurkę lub dzióbek albo wychodzi bezpośrednio z jednostki. Takie metody określa się ”rozprowadzaniem samoistnym”. Niebezpośrednie rozprowadzanie pary odbywa się przez torebkę albo balonik, przy wykorzystaniu wiatraka lub pompy. Taki sposób nazywa się ”rozprowadzaniem wspieranym”.

 

Taka metoda roznoszenia pary wpływa na jej aromat: najlepszy zapach ma para unosząca się bezpośrednio z vaporizer, następne w kolejności są rurki i dzióbki, potem przewody, a na końcu baloniki i torby. Ostatnia opcja traci przez wysoki stosunek pary do powietrza, para przetrzymywana w baloniku zaczyna się skraplać i kurczyć. Poza tym para, która zbiera się na powierzchni urządzenia do roznoszenia pary prędzej czy później zacznie wpływać na zapach.

 

MATERIAŁY I DROGA PARY

Vaporizery są urządzeniami do podgrzewania. Dla użytkowników ważne jest jakich materiałów użyto w konstrukcji, a zwłaszcza przez co przechodzą powietrze i para. Szanowani producenci wspominają czy wykorzystane materiały są zgodne z RoHS i przez co dokładnie przechodzi powietrze, zwłaszcza po ogrzaniu.

 

KONTROLOWANIE TEMPERATURY

Kontrolowanie temperatury jest kluczowe z dwóch powodów: po pierwsze w ten sposób można uniknąć zapłonu, a po drugie umożliwia uwalnianie aromatów w konkretnych temperaturach, co jest największą zaletą waporyzacji. Zapłon uwalnia wszystkie aromaty w tym samym momencie, dodatkowo uwalniając też toksyny.

 

Wiele vaporizerów ma cyfrowe wyświetlacze, na których pokazana jest temperatura wewnątrz urządzenia, ale zwykle jest to temperatura podgrzewacza a nie parowania. Ale choć wyświetlacze nie pokazują rzeczywistej temperatury waporyzacji, pozwalają podtrzymać stałą temperaturę w toku całej sesji.

 

Vaporizery, które nie są przymocowane na stałe i nie pozwalają kontrolować temperatury, wymagają odpowiedniego sposobu użytkowania do panowania nad temperaturą. Trzeba po prostu nauczyć się odpowiedniej metody dla danego modelu: zbyt szybki efekt powoduje chłodzenie, przez co nie tworzy się para, zbyt wolny może doprowadzić do przegrzania i zapłonu. Dopracowanie metody jest łatwiejsze niż się wydaje, poza tym niektóre naprawdę świetne vaporizery nie mają funkcji kontrolowania temperatury.

 

ŹRÓDŁO ENERGII

Vaporizery zasilane są na dwa sposoby: ogniem lub prądem.

 

Vaporizery zasilane ogniem korzystają z butanu, zwykle z zewnętrznego źródła, np. zapalniczki. Z tego powodu wielu użytkowników unika takich vaporizerów, nawet jeśli butan nie miesza się z przepływającym powietrzem. W niektórych przypadkach butan wykorzystywany jest wewnątrz, do zasilania katalizatora.

 

Vaporizery na prąd są o wiele bardziej popularne, zwykle korzystają z jakiegoś rodzaju ogrzewacza ceramicznego. Są albo na kabel, albo na baterie. Vaporizery kablowe są oczywiście mniej przenośne, dlatego często nazywa się je stacjonarnymi. Vaporizery na baterie określa się przenośnymi. Niektóre vaporizery korzystają ze zwykłych wymiennych baterii, najczęściej są to jednak wbudowane akumulatorki. Kwestią do rozważenia jest tutaj to czy samemu możesz wymienić baterie. Zwykle nie i chociaż producenci oferują możliwość wymiany w przystępnej cenie, wiąże się to z wysyłką vaporizer i niemożliwością korzystania z niego dopóki nie zostanie zwrócony.

 

WYDAJNOŚĆ

Jest parę vaporizerów, które uznawane są za bardziej wydajne od innych, ale zwykle jest to osiągalne przez utrzymanie niskiej temperatury waporyzacji i niskie naładowanie materiałem. Poprawia to aromat, a powstająca para jest gładsza, może jednak nie uwalniać wszystkich upragnionych aromatów.